członkini KGW, radna, aktywistka

Najprostszą odpowiedzią na pytanie: dlaczego angażuję się w inicjatywę Kobieta z miedzi jest to:
👩‍⚕️że jestem kobietą, mamą dwóch kobietek, córką, siostrą, przyjaciółką, koleżanką itp. i wiem jak trudno być kobietą, i jak ważne w rozwoju kobiety ma wsparcie innych kobiet.
Smuci mnie, że choć Miedź tak jak i kobiety, odgrywały i nadal:
🔥odgrywają wyjątkową rolę w rozwoju cywilizacji ludzkiej,
🔥są silne, mądre, wyjątkowe
🤓i niestety często nie są tego świadome. Często mają poczucie, że nie są wystarczające mądre, silne, wyjątkowe, cenne i mogłabym tu wymieniać i wymieniać.
Chciałabym, żeby dzięki:
🤝Naszemu wsparciu, wsparciu innych kobiet, kobieta zobaczyła w sobie ten wielki potencjał, który My widzimy i zaczęła go wykorzystywać, dla siebie ale też dla innych.
I Kongres poświęcony jest kobietom zrzeszonym w Kołach Gospodyń Wiejskich Zagłębia Miedziowego.
Ten obszar działalności kobiet jest mi szczególnie bliski.
Jako radna gminy wiejskiej stałam się częścią tej społeczności, nawiązałam nowe znajomości ale przede wszystkim poczułam, z jednej strony duże wsparcie, a z drugiej znalazłam olbrzymią inspirację do działania.
Nauczyłam się tak wiele od innych kobiet, które potrafią czynić cuda, cuda dla mnie, dla nich nic wielkiego.
I właśnie to chciałabym tym działaniem zmienić. Chciałabym, aby kobiety poczuły, jak są wyjątkowe, jak wielki wpływ mają na społeczności, w których działają i jakie działania mogą realizować aby się rozwijać i poczuć satysfakcję w pełni wykorzystując swój potencjał.
Chciałabym aby kobiety nawiązały współpracę między sobą, były dla siebie wsparciem i inspiracją, pewnie patrzyły w przyszłość i poczuły moc, która poprowadzi je w lepsze jutro.